Strona Główna Strona Główna
 
 
 

2018.12.21

::::::„ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY” W WOJSKOWEJ KOMENDZIE UZUPEŁNIEŃ ::::::

         Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gliwicach rozbłysło Betlejemskie Światło Pokoju. Stało się tak po raz kolejny dzięki harcerzom z 1. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Dąbrowa” zabrzańskiego Hufca ZHP, którzy w dniu 21 grudnia br. przekazali je Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Gliwicach - cz. p.o. komendnta mjr Tadeuszowi Kuśmierczykowi.

2018.12.21

::::::SZKOLENIE ŻOŁNIERZY I PRACOWNIKÓW KOMENDY ::::::

       W piątek, 14 grudnia br. żołnierze i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uczestniczyli w szkoleniu profilaktycznym poświęconemu tematyce występowania negatywnych zjawisk w miejscu pracy takich jak mobbing, dyskryminacja czy molestowanie.
 
 


2018.12.20

::::::SPOTKANIE WIGILIJNE::::::

          W czwartek, 13 grudnia br. w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 
 
 
 


2018.12.10

::::::ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ::::::

          W okresie od 1 do 7 grudnia Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach, wspierana przez żołnierzy z 5. pułku chemicznego w Tarnowskich Górach i 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Katowicach, kontynuowała realizację przedsięwzięć w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
 

2018.12.06

::::::POŻEGNANIE MŁ.INFORMATYKA ::::


W dniu 30 listopada 2018 r. w Auli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, odbyło się uroczyste pożegnanie Pana Wiesława MERTENA młodszego informatyka.
 

 

2018.11.23

::::::ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ::::::

W minionym tygodniu Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach kontynuowała realizację przedsięwzięć w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.  W specjalnych mobilnych punktach promocyjno-informacyjnych zainteresowane osoby mogły od przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uzyskać niezbędne informacje dotyczące możliwości i zasad naboru do różnych ochotniczych form służby wojskowej, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, służby przygotowawczej, służby kandydackiej oraz zawodowej służby wojskowej.
 

 


2018.11.19

::::::ODWIEDZINY PACJENTÓW GÓRNOŚLĄSKIEGO CENTRUM ZDROWIA DZIECKA::::::

W piątek, 16 listopada żołnierze Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach -  weterani misji wojskowych poza granicami kraju , przebywali w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie wraz z delegacją Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach odwiedzili leczone tam dzieci.
 


2018.11.14

::::::OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI::::::


W minionym tygodniu przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uczestniczyli w uroczystościach i imprezach o charakterze patriotycznym, które odbyły się na terenie administrowanym przez komendę dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
 

2018.11.07

::::::UROCZYSTE WRĘCZENIE AKTU MIANOWANIA::::::

 W dniu 7 listopada b.r. w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach odbyła się ceremonia wręczenia patentu oficerskiego księdzu doktorowi Bronisławowi Morawiec, mianowanemu na stopień podporucznika na podstawie postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

2018.11.07

::::::ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ::::::

 
    We wtorek, 6 listopada, delegacje Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Oddział Śląski w Katowicach oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Gliwicach, odwiedziły groby pochowanych na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach dwóch zasłużonych dla naszego kraju i regionu żołnierzy: płk pil. Romana Florera – pierwszego komendanta dęblińskiej „Szkoły Orląt” oraz gen. Leona Berbeckiego – byłego żołnierza Legionów Polskich, uczestnika walk o niepodległość, wybitnego oficera II RP, a także nauczyciela i wychowawcy młodzieży szkolnej.
 


2018.11.07

::::::PIKNIKI SŁUŻYMY NIEPODLEGŁEJ::::::

10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w siedemnastu polskich miastach we wszystkich województwach rozpoczną się pikniki  pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

2018.11.05

::::::POŻEGNANIE SPECJALISTY::::::

W dniu 31.10.2018r w Auli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Aleksandry PÓŁTORAK.

 

2018.10.30

::::::ŚWIĘTO TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ::::::

 
    Udziałem w uroczystościach i podrożą historyczną do Muzeum Powstań Śląskich żołnierze i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uczcili przypadające na dzień 27 października Święto Terenowych Organów Administracji Państwowej.

 
 

2018.10.30

::::::ĆWICZENIA ŻOŁNIERZY REZERWY::::::

 
 
    W dniach 22-26 października br. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach przeprowadziła ćwiczenia żołnierzy rezerwy.


2018.10.29

::::::KAMPANIA ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM ::::::

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ

 

W minionym tygodniu Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach rozpoczęła realizację przedsięwzięć w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.  W specjalnych mobilnych punktach promocyjno-informacyjnych zainteresowane osoby mogły od przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uzyskać niezbędne informacje dotyczące możliwości i zasad naboru do różnych ochotniczych form służby wojskowej,2018.10.24

::::::  ZMIANA NA STANOWISKU WOJSKOWEGO KOMENDANTA UZUPEŁNIEŃ ::::::

ZMIANA NA STANOWISKU
WOJSKOWEGO KOMENDANTA UZUPEŁNIEŃ W GLIWICACH
 
Z dniem 28.10.2018r. ppłk dypl. Roman Nowogrodzki zakończył służbę na stanowisku Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gliwicach. Obowiązki komendanta przejął i czasowo pełni mjr Tadeusz Kuśmierczyk – Szef Wydziału Planowania Mobilizacyjnego i Administrowania Rezerwami.


2018.10.16

:::::: ŚWIĘTO WOJSK RADIOTECHNICZNYCH ::::::

12 października, w Radzionkowie, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Święta Wojsk Radiotechnicznych organizowanych przez Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników „RADAR” i Urząd Miasta Radzionków.


2018.10.12

:::::: INAUGURACJA KAMPANII PRZEZ MINISTRA ON ::::::

W niedzielę, 14 października o godz. 10.30 w Lublinie (błonia Zamku Lubelskiego), Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zainauguruje ogólnopolską kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Szef MON zainauguruje kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”2018.09.28

:::::: FESTYNY Z UDZIAŁEM PRZEDSTAWICIELI WKU ::::::

   W miniony weekend, 22 września, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, na zaproszenie organizatorów, wzięli udział w dwóch imprezach, które ze względu na atrakcyjne programy, przyciągnęły wielu mieszkańców regionu i były doskonałą okazją do promowania wojska oraz popularyzowania idei obronności.


2018.09.26

:::::: SUKCES TENISISTÓW Z WKU W GLIWICACH ::::::

    W piątek 14 września b.r. w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach w Tenisie Ziemnym.  W zawodach wzięła udział trzyosobowa reprezentacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach odnosząc sukces zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnej.


2018.09.04

:::::: WYSTAWA PLENEROWA NA STULECIE SZTABU GENERALNEGO WP ::::::

„Polacy mają w sobie instynkt wolności. Ten instynkt ma wartość i ja tę wartość cenię” - te słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego stały się mottem wystaw, otwartych w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich.


2018.09.04

:::::: MISTRZOSTWA W STRZELANIU ::::::

W poniedziałek 03.09.2018 r. na strzelnicy LOK w miejscowości Dzierżno koło Pyskowic rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach w strzelaniu
z pistoletu wojskowego.


2018.07.11

:::::: POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY ::::::

10 lipca br. w siedzibie WKU w Gliwicach miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Wojskową Komendą Uzupełnień w Gliwicach a Stowarzyszeniem "Strzelcy Rzeczypospolitej".


2018.06.22

:::::: DOCENIONE WSPARCIE ::::::

Uroczystość z okazji 30-lecia gliwickiego Koła Pomocy im. św. Brata Alberta, która odbyła się 17 czerwca 2018 r. była okazją do wyróżnienia osób i instytucji wspierających gliwickie Koło


2018.06.20

:::::: ŚLĄSKIE MANEWRY 2018::::::

     W dniach 15-17 czerwca 2017 r. na terenie Bytomia odbył się XIV Zlot Pojazdów Militarnych – Śląskie Manewry. Organizatorem tej cieszącej się bardzo dużą popularnością imprezy, było Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości "Kompania Bytom" oraz miasto Bytom. Wśród instytucji wspierających była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach.


 


2018.06.01

:::::: WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA WETERANA DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA ::::::

 29 maja 2018 r. delegacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, na czele z komendantem płk. dypl. Romanem Nowogrodzkim, wzięła udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Uroczystości odbyły się na terenie Garnizonu Gliwice, a ich organizatorem był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i Dowódca Garnizonu Gliwice.
Głównym punktem obchodów Dnia Weterana był uroczysty Apel na terenie koszar przy ulicy Gen. Andersa w Gliwicach, podczas którego wręczono wyróżnienia dla weteranów działań poza granicami państwa.


 


2018.06.01

:::::: PIKNIK Z OKAZJI 70-LECIA ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH ::::::

  25 maja 2018 r. na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Rokitnicy odbył się Piknik Uczelniany Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Była to jedna z cyklu imprez zorganizowanych z okazji 70-rocznicy powstania tej prestiżowej uczelni. Wśród zaproszonych na Piknik gości był Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.


 


2018.05.22

:::::: MISTRZOSTWA W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM ::::::

  22 maja b.r na terenie łowiska w Rudzińcu odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach.Tak, jak w roku ubiegłym organizatorem zawodów była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach.

 

 


2018.05.11

::: JUBILEUSZ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KOTULINIE :::

 

            27 kwietnia br. w Kotulinie odbyła się uroczystość z okazji 130. rocznicy utworzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotulinie. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.


2018.04.30

::: SUKCES SIATKARSKIEJ DRUŻYNY WKU W GLIWICACH:::

            We wtorek 24 kwietnia b.r., w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14  w Sosnowcu, rozegrane zostały Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach  w Piłce Siatkowej Trójek.

Głównym celem imprezy, obok sportowej rywalizacji i popularyzowania piłki siatkowej, było propagowanie aktywnych form wypoczynku i podnoszenie sprawności fizycznej.

 


 

2018.04.29

::: SPOTKANIE POKOLEŃ :::

    23 kwietnia na gliwickim Cmentarzu Centralnym Wojskowym Komendant Uzupełnieńw Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki uczestniczył w „Spotkaniu pokoleń” – corocznej uroczystości upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci więźniów hitlerowskiego obozu Auschwitz - Birkenau przymusowo ewakuowanym w głąb Rzeszy, w styczniu 1945 roku.


2018.04.09

::: TURNIEJ WIEDZY I SPRAWNOŚCI OBRONNYCH :::

9 kwietnia 2018 roku na terenie strzelnicy LOK w Pyskowicach odbyła się czwarta edycja Turnieju Wiedzy i Sprawności Obronnych. Podobnie jak w latach ubiegłych, współorganizatorem imprezy przeprowadzonej z inicjatywy pracowników i studentów Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu i przy pomocy kierownictwa strzelnicy LOK w Pyskowicach, była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach.


2018.04.06

::: Z WIELKANOCNYM PRZESŁANIEM :::

Po raz kolejny Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach włączyła się w organizację śniadania wielkanocnego dla bezdomnych i ubogich przygotowanych przez gliwickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.


2018.04.06

::: KONKURS PLASTYCZNY „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” :::

27 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II w Gliwicach odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego  ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma” prowadzonego pod honorowym patronatem Marszałka Senatu RP. W gronie zaproszonych na uroczystość gości honorowych znalazł się Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.


2018.03.20

::: OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MUSZTRY DLA KLAS MUNDUROWYCH. :::

20 marca 2018 r. w Hali im. Huberta Wagnera w Pyskowicach odbył się I Ogólnopolski Turniej Musztry dla Klas Mundurowych. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach przy wsparciu Powiatu Gliwickiego oraz Miejskiego Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. W gronie zaproszonych na turniej gości znalazł się Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.


2018.03.16

::: BROSZURA INFORMACYJNA DLA KANDYDATÓW NA SZKOLENIE WOJSKOWE W AWL :::


2018.03.05

::: UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. :::

1 marca 2018 roku przedstawiciel Wojskowej Komendy uzupełnień w Gliwicach uczestniczył w wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


2018.02.07

::: SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ Z OBSŁUGĄ DEFIBRYLATORA (AED). :::

6 lutego żołnierze i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach wzięli udział w doskonalącym szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w siedzibie komendy, a jego organizatorem był 4. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach.


2018.02.02

::: ROZPOCZĘCIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ 2018 r. :::

W dniu 1 lutego w Gliwicach rozpoczęła pracę pierwsza z pięciu komisji, które na administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gliwicach terenie realizować będą zadania wynikające z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2018 roku.


2018.01.18

::: WIZYTA W „SZKOLE ORLĄT” PRZEDSTAWICIELI ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ :::

17 stycznia b.r. przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach i innych wojskowych komend uzupełnień z terenu województwa śląskiego, przebywał w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie


2017.12.27

::: NA RATUNEK :::

Kilka dni temu żołnierze z jednostki wojskowej w Bytomiu ulegli wypadkowi. Autokar wpadł w poślizg,nikt nie zginął ale jest wielu rannych w stanie ciężkim. Jest potrzebna krew.
Pomóżmy i oddajmy krew dla nich. Ten gest dobroci pomaga innym.

NA RATUNEK
AKCJA KRWIODAWSTWA

Rejestracja od 7:00 do 12:00

RCKiK Bytom,
ul. Żeromskiego 7


2017.12.19

::: WIGILIA DLA BEZDOMNYCH I UBOGICH :::

Koło Gliwickie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zorganizowało w dniu 19 grudnia br. „WIGILIĘ DLA BEZDOMNYCH I UBOGICH”.


2017.12.19

::: BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W WOJSKOWEJ KOMENDZIE UZUPEŁNIEŃ :::

Podobnie jak w roku ubiegłym w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, rozbłysło Betlejemskie Światło Pokoju. Stało się tak po raz kolejny dzięki harcerzom z zabrzańskiego Hufca ZHP, którzy w dniu 18 grudnia przekazali je Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Gliwicach ppłk dypl. Romanowi Nowogrodzkiemu.


2017.12.18

::: SŁUŻBA I PASJA – ZDOBYWCA „BIEGOWYCH SZLEMÓW” WŚRÓD NAS :::

Żołnierz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach – kpt. Ireneusz Szpala, jako jedyny w Polsce przedstawiciel Terenowych Organów Administracji Wojskowej, zaliczył w 2017 roku wszystkie konkurencje wchodzące w skład dwóch prestiżowych w środowisku wojskowym konkurencji: „Lublinieckiego szlema biegowego” i „Szlema komandosa”.


2017.12.18

::: DOCENIONA WSPÓŁPRACA :::

14 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyła się narada szkoleniowo-rozliczeniowa dotycząca realizacji działań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej 2017 roku.


2017.11.20

::: WIZYTA W TARNOWSKICH GÓRACH :::

9 listopada b.r. przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach przebywał w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie odbywał się międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznej i żołnierskiej, nad którym patronat honorowy objął Minister Obrony Narodowej.


2017.11.20

::: POŻEGNANIE PRZED MISJĄ :::

Mjr Tadeusz Kuśmierczyk – żołnierz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach znalazł się w składzie VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji Resolute  Support Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Islamskiej Republice Afganistanu.


2017.11.16

::: WIZYTY W SZKOŁACH :::

14 i 15 listopada b.r. przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach odwiedzili dwie szkoły ponadgimnazjalne z administrowanego terenu: Technikum nr 1 w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach..

 

 


2017.11.14

:::OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI :::

Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach uczestniczyli w szeregu uroczystościach o charakterze patriotycznym zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości na administrowanym przez komendę terenie.

 


2017.11.14

:::W ROCZNICĘ ŚMIERCI KOMENDANTA „SZKOŁY ORLĄT” :::

W czwartek 9 listopada, na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach, przy grobie płk pil. Romana Florera, zebrały się delegacje Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach, Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Seniorów Aeroklubu Gliwickiego oraz młodzież szkolna, by uczcić pamięć zmarłego przed 44. laty pierwszego komendanta dęblińskiej „Szkoły Orląt”.


2017.10.31

::: „ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ” :::

W okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach  odwiedzili groby zasłużonych dla naszego kraju i regionu żołnierzy oraz miejsca upamiętniające tragiczne losy Polaków, by zapalić tam znicze pamięci.


2017.10.31

::: OBCHODY ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ :::


27 października 2017 r. delegacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach na czele z Komendantem ppłk. dypl. Romanem Nowogrodzkim, wzięła udział w uroczystościach Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Państwowej.


2017.10.23

::: ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ  :::

Przypadające na dzień 27 października Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej było okazją do zorganizowania zawodów strzeleckich o puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gliwicach.

   więcej...


2017.10.17

::: KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ :::

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach wraz z Zespółem Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 w Gliwicach organizują "Konkurs pieśni patriotycznej"

   więcej...


2017.10.10

::: DOCENIONA WSPÓŁPRACA :::

 

   więcej...


2017.10.02

::: UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE MAJORA ZBIGNIEWA LAZAROWICZA :::

   więcej...


 

2017.10.02

::: MISTRZOSTWA W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM :::


 

   więcej...


 


2017.09.12

::: MISTRZOSTWA WOJEWÓDZKIEGO SZTABU WOJSKOWEGO W STRZELANIU Z PISTOLETU WOJSKOWEGO :::


   więcej...2017.09.01

:::W ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ:::

   więcej...


2017.08.31

:::ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO I 97 ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ.:::

   więcej...


2017.08.10

:::OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO I 97 ROCZNICY BITWY WARSZAWSKIEJ.:::

 

 

   więcej...


2017.08.01

:::UCZCILIŚMY PAMIĘĆ POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH.:::

 

 

   więcej...


2017.07.08-09

:::POKAZ ARTYLERII BRACKIEJ Z UDZIAŁEM PRZEDSTAWICIELI ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ.:::

 

 

Zdjęcia autorstwa p. Witwickiego.

   więcej...


 2017.07.07

:::PILOTAŻOWY PROGRAM DLA SZKÓŁ Z KLASAMI MUNDUROWYMI.:::

 

 

Zdjęcia ze strony internetowej Zespółu Szkół Techniczno-Usługowych.

   więcej... 2017.07.07

:::DOCENIONA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OBRONNOŚCI.:::

  

   więcej... 2017.06.03-04

:::ŚLĄSKIE MANEWRY 2017.:::

 

   więcej... 2017.06.03

:::GLIWICKI PIKNIK LOTNICZY.:::

 

   więcej... 2017.05.11

:::„OBCHODY 73. ROCZNICY BITWY POD MONTE CASSINO”.:::

 

(autor zdjęć: www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/obchody-73-rocznicy-bitwy-o-monte-casino)

   więcej... 2017.05.03

:::UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA.:::

 

   więcej... 2017.04.28

:::ZAKOŃCZENIE KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ 2017 r.:::

 

   więcej... 2017.05.02

:::DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.:::

 

   więcej... 2017.04.24

:::„SPOTKANIE POKOLEŃ”.:::

          (autor zdjęć: Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota")

   więcej... 2017.04.12

:::BATALION REPREZENTACYJNY WOJSKA POLSKIEGO.:::

  

 

   więcej... 2017.03.23

:::W ROCZNICĘ ŚMIERCI GENERAŁA BERBECKIEGO – PATRONA 5. PUŁKU CHEMICZNEGO.:::

 

   więcej... 2017.03.07

:::TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W SZTABIE GENERALNYM WP Z UDZIAŁEM ZAWODNIKÓW WKU W GLIWICACH.:::

 

   więcej... 2017.03.01

:::UCZCILIŚMY PAMIĘĆ „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.:::

 

   więcej... 2017.02.28

:::WYRÓŻNIENIA DLA WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W GLIWICACH.:::

 

   więcej... 2017.02.24

:::WIZYTA PRZEDSTAWICIELI KOŁA ŻOŁNIERZY 12 PUŁKU UŁANÓW PODOLSKICH.:::

  


 

   więcej... 2017.02.16

:::WSPÓŁPRACA W OBSZARZE AKTYWNEJ EDUKACJI OBRONNEJ.:::

  


 

   więcej... 2017.02.16

:::MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM.:::

  


 

   więcej... 2017.02.15

:::UROCZYSTOŚĆ POD POMNIKIEM „CICHOCIEMNYCH”.:::

  


 

   więcej... 2017.01.30

:::POŻEGNANIE Z MUNDUREM.:::

 


 

   więcej... 2017.01.23

:::DOCENIONE ZAANGAŻOWANIE:::

 


 

   więcej... 2017.01.23

:::W ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO:::

 


 

   więcej... 2017.01.17

::: „BEZPIECZNA POLSKA”:::

 


 

   więcej... 2017.01.16

:::  „NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W SERCACH I PAMIĘCI NASZEJ”:::

    


 

   więcej... 2017.01.09

:::  JUBILEUSZ CICHOCIEMNEGO SPADOCHRONIARZA ARMII KRAJOWEJ :::

    


 

   więcej... 2017.01.03

:::  KOLEJNE UŁATWIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH :::

  


 

   więcej... 2016.12.23

:::  PODZIĘKOWANIA ZA ŻYCZENIA :::

 


 

   więcej... 2016.12.22

:::  BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W WOJSKOWEJ KOMENDZIE UZUPEŁNIEŃ :::

   

   więcej... 2016.12.15

:::  DOCENIONA WSPÓŁPRACA :::

  

   więcej... 2016.12.15

:::  Zawody o Puchar Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gliwicach w tenisie stołowym. :::

 

   więcej... 2016.12.02

::: "SAMOOBRONA KOBIET" W GLIWICACH :::

 

   więcej... 2016.12.02

::: ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA ŻOŁNIERZY PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ POZA GRANICAMI KRAJU :::

   

 

   więcej... 2016.11.26

::: Maraton Komandosa :::

   

 

   więcej... 2016.11.11

::: OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI :::

   

 

   więcej... 2016.11.10

::: 'ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ" W PRZEDDZIEŃ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI :::

 

 

   więcej... 2016.11.07

::: W ROCZNICĘ ŚMIERCI KOMENDANTA „SZKOŁY ORLĄT" :::

 

 

   więcej... 2016.10.26

::: OBCHODY ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ :::

  

 

   więcej...2016.10.26

::: UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POMNIKA „CICHOCIEMNYCH” :::

  

 

   więcej... 2016.10.21

::: ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA TERENOWYCH ORGANÓW ADMINISTRACJI WOJSKOWEJ :::

   

 

   więcej... 2016.09.18

::: Ćwiczenie „Tarcza – 16” w KMP w Gliwicach :::

 

   więcej... 2016.09.11

::: PIKNIKI MILITARNE :::


 

   więcej... 2016.09.09

::: STRZELANIE W STULECIE WALK POD KOSCIUCHNÓWKĄ:::

  


  

 

   więcej... 2016.09.06

::: MISTRZOSTWA W STRZELANIU :::

 


 

 

   więcej... 2016.09.01

::: W ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ :::

 


 

 

   więcej... 2016.08.15

::: ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO. :::

 2016.07.12

::: DNI NATO W KATOWICACH. :::

 

 

   więcej... 2016.07.04

::: SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKIE DNI NATO W KATOWICACH. :::

 

 

   więcej... 2016.06.04

::: ŚLĄSKIE MANEWRY 2016. :::

 

 

   więcej... 2016.06.04

::: UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA ZABYTKOWEGO SCHRONU W BYTOMIU-MIECHOWICACH. :::

 

      


         

   więcej... 2016.05.26

::: Jubileusz Kawalera Orderu Wojennego Virtuti Militari. :::

 

      


      

         

   więcej... 2016.05.20

::: MISTRZOSTWA W TENISIE ZIEMNYM. :::

 

      


      

         

   więcej... 2016.05.17

::: MISTRZOSTWA W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM. :::

 

      


      

         

   więcej... 2016.05.12

::: „OBCHODY ROCZNICY BITWY POD MONTE CASSINO”. :::

 

      


      

         (autor zdjęć: Urząd Miasta Zabrze)

   więcej... 2016.05.11 -  2016.05.12

::: WSPÓLNE SZKOLENIE Z MILITARYZACJI. :::

 

      


         (autor zdjęć: Komenda Miejska Policji w Zabrzu)

   więcej... 2016.05.05

::: WYWIAD DLA TV IMPERIUM. :::

 

      


        

   więcej... 2016.04.27

::: „CICHOCIEMNI W GLIWICACH”. :::

 

      


        

   więcej... 2016.04.26

::: ODZNAKA PAMIĄTKOWA WKU DLA ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH. :::

 

      


        (autor zdjęć: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach) 

      więcej... 2016.04.25

::: „SPOTKANIE POKOLEŃ”. :::

 

      


         (autor zdjęć: Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach)

   więcej... 2016.04.23

::: Spotkanie z młodzieżą na terenie gliwickiego BUMARU. :::

 

      


        

   więcej... 2016.04.01

::: II TURNIEJ WIEDZY I SPRAWNOŚCI OBRONNYCH. :::

 

      


         (autor zdjęć: WSB-Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach)

   więcej... 2016.03.23

::: 54 rocznica śmierci gen. broni  Leona BERBECKIEGO. :::

 

      


           

   więcej... 2016.03.17

::: Ćwiczenie epizodyczne pk. „KŁODNICA-16”. :::

 

      


           

   więcej... 2016.03.14

::: Kwalifikacja wojskowa w Zabrzu. :::

 

   


           

   więcej... 2016.03.14

::: PRELEKCJA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W GLIWICACH. :::

 

   


         „autor zdjęć: L.Zyman-ZSS w Gliwicach” 

   więcej...


 2016.03.07

::: Kwalifikacja wojskowa w Tarnowskich Górach. :::

 

  


           

   więcej...